Περιμένουμε Ειδήσεις, τις δικές σας αναρτήσεις, τα δικά σας σχόλια, τις δικές σας παρατηρήσεις στη διεύθυνση: simantra.xalkidikis@gmail.com

Δευτέρα 3 Οκτωβρίου 2011

ΕΛΠΙΣ ΠΟΛΥΓΥΡΟΥ – Α.Ο. ΣΗΜΑΝΤΡΩΝ 2 – 4 (ΒΙΝΤΕΟ)

Με τους τρεις βαθμούς της νίκης έφυγε ο Α.Ο.Σ. από μια πολύ δυνατή έδρα , αυτή της ελπίδας Πολυγύρου , μετά από μια εξαιρετική εμφάνιση και συνεχίζει να παραμένει στην κορυφή της βαθμολογίας με 9 βαθμούς , καθώς έχει τρεις νίκες σε ισάριθμα παιχνίδια.
Η ομάδα μας μπήκε μουδιασμένη στην έναρξη του αγώνα και δέχτηκε τέρμα μόλις στο 10ο λεπτό , μετά ανέβασε ταχύτητα και παίζοντας πολύ καλό ποδόσφαιρο κατά διαστήματα , κατάφερε να πετυχει 2 τέρματα στο 20ο με τον Κώστα Ποντικερη και 25ο λεπτό με τον Αυξέντιο Κασαπιδη .Έτσι τελείωσε το.......
1ο ημίχρονο .Στο 2ο ημίχρονο ξεκίνησε πάλι δυνατά και κατάφερε να σκοράρει εκ νέου στο 55ο λεπτό με τον Παναγιώτη Παντελερη , κάνοντας ταυτόχρονα και άλλες ευκαιρίες για να πετύχει και άλλα τέρματα . Στο 60ο λεπτό κέρδισε πέναλτι η ομάδα του Πολυγύρου και μείωσε το σκορ σε 2-3 . Ο Α.Ο.Σ. αντέδρασε αμέσως και μετά από επίθεση διαρκείας κατάφερε να πετυχει άλλο ένα τέρμα με τον Αυξέντιο Κασαπιδη πάλι και να φύγει τελικά νικητής από τον Πολύγυρο .
Να ευχηθούμε συγχαρητήρια σε όλη την ομάδα του Α.Ο.Σ. για την πολύ καλή εμφάνιση τόσο σε αγωνιστικότητα όσο και στην συμπεριφορά απέναντι σε διαιτητές , αντίπαλους , φιλάθλους. Επίσης να ευχηθούμε καλή πορεία στο αξιόλογο συγκρότημα της ομάδος του κ. Αραμπατζακη , το οποίο να σημειωθεί ότι έχει πολλά νέα παιδιά με πάθος για διάκριση και με μέλλον. Τέλος να ευχαριστήσουμε το τρίο των διαιτητών Σερέτη – Τσοτίκα – Μακράκη για την πολύ καλή διαιτησία , χωρίς λάθη.http://youtu.be/mtSNZeNGFpI