Περιμένουμε Ειδήσεις, τις δικές σας αναρτήσεις, τα δικά σας σχόλια, τις δικές σας παρατηρήσεις στη διεύθυνση: simantra.xalkidikis@gmail.com

Κυριακή 11 Σεπτεμβρίου 2011

Ήττα του ΠΑΟΚ στην Κρήτη με θύτη τον Εργοτέλη

Σε ένα επεισοδιακό ματς που είχε τρία γκολ, ανατροπή στο σκορ αλλά και αποβολή, ο Εργοτέλης επικράτησε του ΠΑΟΚ με 2-1 στο Παγκρήτιο για την δεύτερη αγωνιστική της Σούπερ Λίγκας. H ιστορία του αγώνα παίχτηκε ουσιαστικά στο δεύτερο ημίχρονο. Ο ΠΑΟΚ αγωνιζόταν με 10 παίκτες από το 54' μετά από αποβολή του Αρίας με δεύτερη κίτρινη κάρτα, αλλά πήρε προβάδισμα στο σκορ στο 68' με κεφαλιά του Μπαλάφα σε κόρνερ. Oι φιλοξενούμενοι...

...κυριάρχησαν στο μεγαλύτερο μέρος της αναμέτρησης, αλλά στο τέλος είδαν τους κρητικούς σε ένα τρίλεπτο φωτιά από το 85' μέχρι και το 88' να φέρνουν τα πάνω-κάτω και να παίρνουν εκείνοι τους τρεις βαθμούς της νίκης.

O Λεάλ με εξαιρετικό χτύπημα φάουλ στο 85' νίκησε τον Κρέσιτς και έφερε το ματς στα ίσια, ενώ δυο λεπτά αργότερα έβγαλε συστημένη σέντρα για το κεφάλι του Μπούντιμπιρ, ο οποίος έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα για να χαρίσει τη νίκη στην ομάδα του.

Στο άλλο ματς της ημέρας, ο Πανιώνιος πήρε τη νίκη απέναντι στο νεοφώτιστο Παναιτωλικό με 0-1.