Περιμένουμε Ειδήσεις, τις δικές σας αναρτήσεις, τα δικά σας σχόλια, τις δικές σας παρατηρήσεις στη διεύθυνση: simantra.xalkidikis@gmail.com

Κυριακή 5 Φεβρουαρίου 2012

Στη μάχη του τίτλου μπήκε ξανά ο Ολυμπιακός.

Στη μάχη του τίτλου μπήκε ξανά ο Ολυμπιακός. Μέσα σε 14 λεπτά οι πρωταθλητές "καθάρισαν" στην Τούμπα το ντέρμπι της 20ής ημέρας του πρωταθλήματος ΟΠΑΠ της Σούπερ Λίγκας με τον ΠΑΟΚ και με το 2-0 πλησίασαν τον πρωτοπόρο Παναθηναϊκό στους δύο βαθμούς. Ο Αμπντούν στο 5΄ και ο Μιραλάς στο 18΄ ήταν οι σκόρερ της ομάδας του Ερνέστο Βαλβέρδε. Από το 76΄ ο ΠΑΟΚ έμεινε με 10 παίκτες, λόγω αποβολής του Λάζαρ με απευθείας κόκκινη κάρτα.

Ξάνθη-Άρης 0-2
Στα Πηγάδια, στον αγώνα με τον....
οποίο ολοκληρώθηκε η αγωνιστική, ο Άρης πέτυχε την 4η νίκη του στα τελευταία 5 ματς (έχει και μία ισοπαλία με τον Ατρόμητο στο Περιστέρι), καθώς επικράτησε με 2-0 επί της Ξάνθης. Ο Ούμπιντες στο 59΄ και ο Καστίγιο στο 67΄ ήταν οι σκόρερ της ομάδας του Μασάδο, απέναντι στους "ακρίτες" που γνώρισαν τη δεύτερη διαδοχική τους ήττα. Από το 71ό λεπτό οι γηπεδούχοι αγωνίζονταν με 10 παίκτες, λόγω αποβολής του Βάλλα με δεύτερη κίτρινη κάρτα.
ΑΕΚ-Πανιώνιος 1-0
Η ΑΕΚ νίκησε τον Πανιώνιο με 1-0 στην αναμέτρηση του ΟΑΚΑ, που διεξήχθη στο πλαίσιο της 20ής αγωνιστικής του πρωταθλήματος ΟΠΑΠ της Σούπερ Λίγκας. Σκόρερ του τέρματος που έκρινε τη συνάντηση ήταν ο Παντελής Καφές, στο 27ο λεπτό. Με τη νίκη της η Ένωση προσπέρασε τον ΠΑΟΚ και έφτασε στην τρίτη θέση της βαθμολογίας, αλλά με έναν αγώνα περισσότερο καθώς έπεται το ντέρμπι της Τούμπας με τον Ολυμπιακό.

Παναιτωλικός-Ατρόμητος 1-1
Στο Αγρίνιο, ο Παναιτωλικός και ο Ατρόμητος μοιράστηκαν βαθμούς και εντυπώσεις, καθώς αναδείχθηκαν ισόπαλοι 1-1. Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με τον Καμαρά στο 9ο λεπτό, για να ισοφαρίσει η αθηναϊκή ομάδα με πέναλτι του Μήτρογλου στο 79΄. Αμφότεροι οι αντίπαλοι ολοκλήρωσαν τη συνάντηση με 10 ποδοσφαιριστές, αφού στη φάση του πέναλτι αποβλήθηκε ο «δράστης» Εντζεγκέλε, στις καθυστερήσεις την κόκκινη κάρτα του Τριτσώνη αντίκρισε και ο Μήτρογλου.

Αστέρας Τρίπολης-Δόξα Δράμας 1-0
Ο Αστέρας Τρίπολης νίκησε 1-0 τη Δόξα Δράμας στην αναμέτρηση που διεξήχθη στην αρκαδική πρωτεύουσα. Το τέρμα που έκρινε τη συνάντηση σημείωσε ο Περόνε, στο 54ο λεπτό.

SUPERLEAGUE: ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ 2011-2012