Περιμένουμε Ειδήσεις, τις δικές σας αναρτήσεις, τα δικά σας σχόλια, τις δικές σας παρατηρήσεις στη διεύθυνση: simantra.xalkidikis@gmail.com

Δευτέρα 8 Σεπτεμβρίου 2014

Διάκριση στο Παγκόσμιο Πρωτάθλημα Νέων Ανοιχτής Θάλλασας του Δαλδογιάννη Αστερίου απο τον Αγ. Νικόλαο Xαλκιδικής

Ευχαριστήριο του Πολιτιστικού  Συλλόγου Αγίου Νικολάου "Η Βουρβουρού
ΑΚΟΜΙΑ ΜΙΑ ΠΑΓΚΟΣΜΙΑ ΔΙΑΚΡΙΣΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΟ ΧΩΡΙΟ ΜΑΣ Ο ΑΘΛΗΤΗΣ ΑΣΤΕΡΙΟΣ ΔΑΛΔΟΓΙΑΝΝΗΣ ΕΚΠΡΟΣΩΠΟΝΤΑΣ ΤΗΝ ΟΜΑΔΑ ΤΗΣ ΕΘΝΙΚΗΣ ΣΤΟ 2ο Παγκόσμιο Πρωτάθλημα Νέων-Νεανίδων Ανοιχτής Θάλασσας, Λίμνη Μπάλατον, Ουγγαρία, 5-7/9/2014 ΤΕΡΜΑΤΙΣΕ 17ος στα 7,5χλμ. εφήβων με 1.30.15 ανάμεσα σε 47 αθλητές ΣΕ ΑΤΟΜΙΚΟ ΕΠΙΠΕΔΟ ΚΑΙ ΣΕ ΕΠΙΠΕΔΟ ΟΜΑΔΩΝ Η ΕΘΝΙΚΗ ΚΑΤΕΚΤΗΣΕ ΤΗΝ 9η ΘΕΣΗ Εφήβων-Νεανίδων στα 3χλμ. ομαδικό με τους Δαλδογιάννη, Κάστορη, Κυριλή με 36.05. ΠΟΛΛΑ ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΚΑΙ ΜΠΡΑΒΟ
Οι  αγώνες
Α’ ΗΜΕΡΑ 5 Σεπτεμβρίου
Ολοκληρώθηκε η πρώτη μέρα του 2ου Παγκοσμίου πρωταθλήματος Ανοιχτής Θάλασσας που διεξάγεται στο Μπάλατον της Ουγγαρίας με τη συμμετοχή και των Ελλήνων κολυμβητών μας.
Στο πρώτο αγώνισμα της ημέρας, τα 7,5 χλμ. Νέων, ο Αστέριος Δαλδογιάννης κατέλαβε την 17η θέση με χρόνο 1:30.16. Ο Σταμάτης Καστόρης ήταν 22ος με χρόνο 1:32:.14. Η Ελισάβετ Μαρμαρά
ήταν 13η στα 5χλμ κορασίδων  με επίδοση 1:01.20.

Β’ ΗΜΕΡΑ
Την 11η θέση κατέλαβε ο Δημήτρης Νέγρης στα 5 χλμ. Παίδων, αγώνισμα με το οποίο ολοκληρώθηκε η δεύτερη αγωνιστική μέρα του 2ου Παγκοσμίου πρωταθλήματος Νέων Ανοιχτής Θάλασσας που διεξάγεται στο Μπάλατον της Ουγγαρίας.
Ο Έλληνας κολυμβητής είχε επίδοση 57.47, τερματίζοντας 1 λεπτό και τριάντα τρία δεύτερα  πιο αργά από τον Αμερικανό Τέιλορ Άμποτ που κατέκτησε το χρυσό μετάλλιο. Στο ίδιο αγώνισμα ο Κώστας- Ζαφείρης Χατζηγεωργίου  ήταν 25ος με επίδοση 58.59.
Στα 7,5 χλμ. Νεανίδων η Αναστασία Κυριλή  τερμάτισε σε χρόνο 1:42.24 κατακτώντας την 25η θέση.

Γ’ ΗΜΕΡΑ
Πολύ καλή η παρουσία των 2 κολυμβητών μας και στις σημερινές σκυταλοδρομίες στο Παγκόσμιο Πρωτάθλημα: